Laisvės g. 50,  LT-72309 Tauragė

Tel. 8-446-62929   

Faksas 8-446-61740

El. paštas: infotauragesrk.lt 

2017 m. spalio 17 d.

Būkime atidūs kelyje prasidėjus mokslo metams!

Rgs 20, 2017

 

 

          Mokslo metų pradžios proga visoje šalyje vyksta gausybė renginių, kurių paskirtis – priminti svarbiausius saugaus eismo dalykus mokiniams, vairuotojams ir visiems kitiems eismo dalyviams. VĮ „Tauragės regiono keliai“, kurios vienas iš prioritetinių veiklos tikslų yra saugus eismas, taip pat įgyvendina kelis saugaus eismo projektus ir konkursus mokymo įstaigose. Vyksta netradicinių saugaus eismo pamokėlių pravedimas mokyklose, paskelbtas jau ketvirtus metus iš eilės ir tampantis tradiciniu video klipų saugaus eismo tema konkursas, įrengiamos įvairios inžinerinės saugaus eismo priemonės keliuose ir gatvėse.

          Nors įvairios saugaus eismo priemonės ir įgyvendinamos, vis dar įvyksta eismo nelaimių su skaudžiomis pasekmėmis. Per šiuos metus Tauragės regiono keliuose jau įvyko 35 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 3 ir buvo sužaloti 47 žmonės. Tai 4 eismo įvykiais, 1 sužeistuoju ir 1 žuvusiuoju mažiau, negu per 2016 metų tą patį laikotarpį. Norėtųsi, kad eismo įvykių su skaudžiomis pasekmėmis mūsų keliuose pavyktų išvengti. Tai galima padaryti tik visų eismo dalyvių pastangomis, todėl Valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“ dar kartą primena:

 

Vairuotojai:

- pasirinkite saugų greitį;

- atidžiai stebėkite vaikus, kurie kartais gali pasielgti neprognozuojamai; ypač pavojingos vietos kelyje – pėsčiųjų perėjos, sankryžos, ten, kur blogas kelio matomumas; laiku sustokite, praleiskite pėsčiuosius;

- ypatingai atidūs būkite prie mokyklinių autobusų ir autobusų su vaikų vežimo ženklais sustojimo vietų – artėdami prie jų sumažinkite greitį, o prireikus ir visai sustokite.

 

Pėstieji:

- niekada neskubėkite kelyje, elkitės ramiai ir būkite atidūs;

- keliu eikite tik kairiąja puse;

- prieš kirsdami kelią ar eidami per pėsčiųjų perėją visada sustokite, apsidairykite ir įsiklausykite, ar neartėja transporto priemonė;

- nežaiskite kelyje ir arti jo – tai labai pavojinga;

- nebėkite per kelią iš už stovinčio automobilio ar kitos matomumą ribojančios kliūties;

- nepamirškite šviesoforų signalų reikšmių – jei dega raudonas šviesoforo signalas – eiti ir važiuoti draudžiama;

- tamsiu paros metu būtinai segėkite atšvaitą.

 

Tik elgiantis atsakingai, drausmingai ir pagarbiai vieni kitų atžvilgiu pavyks išvengti skaudžių eismo įvykių pasekmių. Visiems linkime prasmingų ir saugių naujų mokslo metų!

 


VĮ „Tauragės regiono keliai“

Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus viršininkas

Raimondas Pocius

Atnaujinimo data: 2016-10-04